[ Web Mail ]
Güzelsu

Casa Mobilya

Casa Mobilya

Casa Mobilya

Beni Hatırla
» Yeni Kullanıcı Kaydı
» Şifremi Unuttum
0 üye, 0 ziyaretçi bağlı durumda

Casa Mobilya

Sponsorluk Hakkında Duyuru

Gönderen: guzelsu.com websitesi @ 2009-12-01 23:31:09

Kurulduğu günden bu yana guzelsu.com Internet sitemizin senelik masrafları sponsorlarımız tarafından karşılanmaktadır. Şimdiye kadar guzelsu.com'un masraflarını Fimak Makina A.Ş, Yeşil Sigorta A.Ş. ve Adalya Yapı Denetim A.Ş. karşılamıştır. Ayrıca, hemşehrilerimizin de gerek site kurulma aşamasında gerekse senelik masrafların karşılanmasında kişisel maddi destekleri olmuştur.

guzelsu.com'un masraf kalemleri aşağıda listelenmiştir. Bu masraf kalemlerinden ilk ikisi sitemizin devamlılığı için hayati öneme sahiptir. Sitemizin faaliyetine devam etmesi, bu iki hizmetin ücretlerinin düzenli ödenmesine bağlıdır.

1. HOSTING ÜCRETİ: "hosting" ücreti olarak tabir edilen ve senelik olarak 250 TL civarında olan bedel her sene Ağustos ayında ödenmektedir. Bu ücret MC Yazılım (www.mcyazilim.com) firmasına ödenmektedir. Bu ücret, guzelsu.com Internet sayfasında yer alan her türlü dosyanın (resim, yazı, video vs.) tutulduğu sunucu bilgisayarın sahibine verilen kira bedeli olarak tanımlanabilir. Hosting ücreti her sene artmaktadır. Çünkü, her geçen sene guzelsu.com'a yüklemiş olduğumuz bilgiler (özellikle fotoğraflar) daha fazla yer tutmaktadır.

2. ALAN ADI TESCİL BEDELİ ÜCRETİ: Bu ücret senelik olarak yaklaşık 15 TL civarındadır. "Guzelsu.com" alan adının tescili için verilmektedir. "guzelsu.com" alan adı 2010 Ağustos ayına kadar tescillidir. Bu tarihten sonra tekrar tescil yapmak gerekecektir. "guzelsu.com" alan adının tescili de MC Yazılım firması aracılığıyla yaptırılmıştır.

3. TÜRKÇE KARAKTER DESTEĞİ ÜCRETİ: Bu ücret senelik olarak 22 TL’dir. Bu hizmet ile sitemize "güzelsu.com" yazılarak girilmektedir. Ücret, İnter Web Teknolojileri firmasına (http://www.türkçealanadı.com) ödenmektedir. Bu hizmetin süresi 2010 Ağustos ayında bitecektir. 2010 Ağustos'ta hizmetin devam etmesi için tekrar ödeme yapılması gerekmektedir.

4. EK ÖZELLİKLER: Sitemizin daha iyi hizmet verebilmesi için hemşehrilerimizden ek özellik talepleri gelmektedir. Bu talepler içerisinde ek ücrete gerek olmadan yapılabilecekler hemen yapılmaktadır. Ancak, bu taleplerin birçoğu ek programlama gerektiren talepler olmaktadır. Ek programlar, PHP programlama dilini bilen ve bu işi profesyonel olarak yapan programcılar tarafından gerçekleştirilmektedir. Ek programlamanın ücreti ilk üç maddede belirtilen bedellerin aksine çok daha fazla olmaktadır. En basit programlama için en az 1000 TL ücret talep edilmektedir. Talep edilen özelliğin büyüklüğüne göre bu ücret artmaktadır. Programcı tarafından talep edilen ücretin toplanması durumunda, bu ek talepler de yerine getirilebilecektir.

YENİ SPONSORLUK YÖNTEMİ:
2009 Ağustos ayından itibaren havuz sistemi sponsorluk yöntemine son verilmiştir. Sitemizde dönemlik sponsorluk yöntemine geçilmiştir. Sitemizin 2009 Ağustos - 2010 Ağustos ayları arasındaki bir senelik dönemdeki masrafları Yeşil Sigorta A.Ş. tarafından karşılanmıştır. Yeşil Sigorta A.Ş., bu dönem için sitemizin sponsorluğunu üstlenmiştir. Bir sene boyunca "Sponsorlarımız" sayfasında Yeşil Sigorta A.Ş. logosu kalacaktır. Bu sayfaya sitemizin ana sayfasında yer alan zengile logosunun solundaki logodan erişilebilecektir. Ayrıca, soldaki menünün alt veya üst kısmına da sponsorun talep ettiği bir logo konulabilecektir.

Bir dönemde, birden fazla sponsor olabilir. Sponsorlar, firmalar olmak zorunda değildir. Hemşehrilerimiz de kişisel olarak katkıda bulunabilirler. Bu durumda, bir sene boyunca hemşehrimizin / hemşehrilerimizin ismi de bu sayfada yer alacaktır.

Her sene Ağustos ayında, guzelsu.com ana sayfasında MC Yazılım ve İnter Web Hizmetleri firmaları tarafından talep edilen ücretler duyurulacaktır. Maddi yardımda bulunan firmaların/hemşehrilerimizin isimleri "Sponsorlarımız" sayfasına bir seneliğine yazılacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

Lütfen Özgeçmişinizi ekleyin!

Gönderen: Eylem Türkoğlu @ 2007-04-05 04:31:01

Merhabalar,
Tüm Güzelsu websitesi üyelerinden özgeçmişlerini yazmalarını rica ediyorum. Birbirimizi az çok tanısakta, ben açıkçası yeni nesili ve birçoğunuzu tanımıyorum, ve aramızda misafir olarak bulunan üyelerimiz de var. Bu nedenle bir iş görüşmesi için yazar gibi ciddi ve imla kurallarına uygun özgeçmişinizi, ve köyde sülale olarak ayrıntılı kimlerden olduğunuzu yazarsanız sevinirim. Misafir üyelerimizin kimler vasıtasıyla ve neden Güzelsu sitesine üye olduğunu yazmalarını rica ediyorum. Böylece daha iyi birbirimizi tanıyacağımıza eminim. Ayrıca şimdiye kadar oldugu gibi düzgün yazılmayan özgeçmişler tekrar düzeltilecektir.
Güzelsu yahoo e-mail grubu websayfası: http://ca.groups.yahoo.com/group/guzelsu
Temmuz 2004 ten bu yana faaliyet gösteren e-mail grubumuza bu adresten üye olabilirsiniz, katılımlarınızı bekliyorum. Özgül hanım, Sibel hanım sağolsun, herkesin katılımlarını bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim.
Eylem Türkoğlu

Sitemize İlgi Giderek Artıyor

Gönderen: Adil Çancı @ 2006-03-30 00:30:29

http://www.guzelsu.com/cgi-bin/awstats.pl adresindeki sitemizin ölçüm değerleri: 2005 senesinde sürekli artış olmuş ve aralık 2005'de 2371 aylık ziyaret ile bitmiş. Ocak 2006 2259 kişi, Şubat 2006 2264 kişi, Mart 2006 ise 2583 kullanıcı giriş yapmış.

Bunu son günlerde sitede faaliyet yok bu nedenle de pek ilgi yok diye eleştiren arkadaşların bilgisine sunmak için verdim. Bana göre site kurulduğundan beri yapılan en büyük faaliyet sevgili Bilge KARABACAK kardeşimizin Akseki ile ilgili yayınları internet ortamına aktarmasıdır. Yalnız Güzelsu değil tüm Akseki camiası için büyük bir kültür hizmetidir bu. Dünyanın neresinde olursa olsun bir Aksekili Akseki hakkında tüm bilgileri bu kaynaklardan alabilir.

Bir sene geçti ...

Gönderen: guzelsu.com websitesi @ 2006-01-21 01:21:43

İnteraktif guzelsu.com'un faaliyete geçtiğini duyuran 21 Ocak 2005 tarihli yazıdan bu yana tam bir sene geçti. Bir senede:

  • 216 adet üyeye ulaştık.
  • 204'ü tarihi fotoğraf kategorisinde olmak üzere toplam 673 adet fotoğraf eklendi. (üyelerin kişisel albümündekiler hariç)
  • Silinenler hariç 121 adet yazı/duyuru eklendi.
  • Mesajlaşma alanlarına 269 adet mesaj eklendi.
  • Bir senelik süre zarfında sitemiz ayda ortalama 2800 kere ziyaret edildi. (Bir senede 30.000'den fazla ziyaret)
  • Ziyaretçiler ayda ortalama 115 bin guzelsu.com sayfasına girerlerken, bir senelik sürede toplam sayı yaklaşık 1 milyon 375 bine ulaştı.
  • Ve .... tabi ki rakamlarla ifade edilemeyecek, güzel duygular ve fikirler paylaştık, fikirleri hayata geçirdik ...
Siteyi yaşatan herkese teşekkürler. İkinci senemizde daha da interaktif ve etkin kullanılan bir site dileklerimizle

Sitemiz TRT'nin TURKsite programında iki kere tanıtıldı

Gönderen: Bilge Karabacak @ 2005-10-24 09:11:53

Sitemiz Turksite programında 23 Ekim 2005 ve 13 Kasım 2005 tarihlerinde olmak üzere iki kere tanıtıldı.

23 Ekim tarihli program:

http://www.turksite.gen.tr/default.asp?pid=157

13 Kasım tarihli program:

http://www.turksite.gen.tr/default.asp?pid=160

Not: TV programının yayınlanmasından sadece 1-2 saat önce Internet sitesinin güncellenmesi ve önceden e-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaması nedeniyle maalesef önceden haberimiz olamamaktadır.

İletişim

Gönderen: guzelsu.com websitesi @ 2005-09-25 15:57:12

guzelsu [at] guzelsu.com

Biz Güzelsu'lular neden guzelsu.com'u hazırladık?

Gönderen: Bilge Karabacak @ 2005-02-14 22:20:45

 

Bu soruya hemen cevap vermeyelim. Öncelikle Güzelsu'yu farklı yapan unsurlara bir göz atalım ...

Güzelsu'yu Farklı Yapan Nedir?

1. İnsan: Güzelsu'lu akademisyenlerin, doktorların, öğretmenlerin, iş adamlarının, mühendislerin, din alimlerinin listesini çıkarmak ve biyografilerini yazmak başlı başına bir çalışmadır. Kısa bir Güzelsu'lu profili için lütfen tıklayınız.

2. Konum (Coğrafya): Güzelsu'nun konumu çok özeldir. Güzelsu, heybetli dağları arkasına almış bir kartal yuvası gibidir. Bu nedenle hem korunaklı hem de havadardır. Akseki'nin tek deniz manzaralı köyü Güzelsu'dur.

Guzelsu.com Ekran Koruyucuları ve Masaüstü Duvar Kağıtları

Gönderen: Bilge Karabacak @ 2005-01-22 01:33:47

Güzelsu'ya özel üç adet ekran koruyucusu ve beş adet masaüstü duvar kağıdı

Guzelsu.com Kronolojisi

Gönderen: Bilge Karabacak @ 2005-01-22 01:17:51

Ağustos 2002'den günümüze guzelsu.com ...

Biz Güzelsu'lular neden guzelsu.com'u hazırladık?

Gönderen: Bilge Karabacak @ 2005-01-22 01:07:13

Neden bir Internet sayfası?

Sayfa: 1
 
 
Favorilerime ekle | Giriş Sayfası Yap | Site Haritası | Site İlkeleri | Teknik Altyapı